Co jeśli podczas ślubu zepsuje się Panu aparat?

Na zlecenia ślubne zawsze zabieramy sprzęt zapasowy – od aparatu po dodatkowe karty pamięci.

Fotografuje Pan w świetle zastanym, czy błyskowym?

Choć staram się korzystać wyłącznie ze światła zastanego, na każdy ślub zabieram lampy systemowe.

Jakim sprzętem Pan fotografuje?

Fotografuje profesjonalnym sprzętem marki Nikon i Tamron.

Jakie zdjęcia Pan oddaje – kolorowe czy czarno-białe?

 Klienci otrzymują głównie zdjęcia kolorowe, ale także sporo prac czarno-białych, zdjęć tonowanych w kolorze sepii i obrazów z artystycznie odwzorowanymi barwami.

Na jakim nośniku dostaniemy zdjęcia?

Zależy to od wybranego pakietu i preferencji klienta – posiadamy możliwość oddania zdjęć na płytach CD/DVD normalnych lub spersonalizowanych (z nadrukowanym zdjęciem z Waszego zlecenia na okładce i płycie), na spersonalizowanym pendrivie o pojemności od 8GB do 64 GB. W naszym zakładzie zajmujemy się również wykonywaniem odbitek (wywoływaniem zdjęć).

Czy jest możliwość wykonania Internetowej galerii ze zdjęciami ze ślubu?

Jest taka możliwość – taką galerię wykonujemy zwykle w ciągu max. 2 dni roboczych od ukończenia obrobienia zdjęć.

Czy istnieje możliwość wykonania fotoalbumu lub fotoksiążki?

Indywidualnie projektowane albumy są gotowe w ciągu maksymalnie 90 dni od złożenia zamówienia. Koszt fotoalbumu lub fotoksiążki uzależniony jest od wielu czynników (materiał na okładkę, liczba stron, format, dodatkowe opcje itd.) dlatego jest ustalany każdorazowo w oparciu o potrzeby klienta.

Jaka jest różnica między fotoalbumem a fotoksiążką?

Podstawową różnicą pomiędzy fotoalbumem a fotoksiążką jest sposób łączenia poszczególnych stron. W fotoksiążce pojedyncze kartki są zszyte lub sklejone wzdłuż jednego brzegu – tak jak w klasycznych książkach. W fotoalbumie natomiast dwie strony sąsiadujące wykonane są z jednego arkusza papieru, tworząc dużą, jednolitą i powierzchnię, całkowicie płaską po rozłożeniu. Sprawia to iż strony tworzą jednolitą kompozycję bez rozdzielającego je połączenia na szyciu, więc jedno zdjęcie może zajmować dwie strony, bez szpecącej przerwy pośrodku. Co za tym idzie strony w fotoalbumie (gramatura 600-1200g/m2) są grubsze niż w fotoksiążce (gramatura 150-400g/m2). To z kolei wpływa na twardość stron – w fotoalbumie są one sztywne w przeciwieństwie do fotoksiążki.

Fotoksiążki i fotoalbumy mogą różnić się także rodzajem  papieru i sposobem drukowania. Fotoksiążki najczęściej produkowane są z wykorzystaniem papieru kredowego, rzadziej fotograficznego. Fotoalbumy prawie zawsze wykonywane są z papieru fotograficznego, często wysokiej jakości  jak np. Kodak Supra Endura Y lub Metalic.